Stackz: mokymosi kortelių tvarkyklė
Atskirkite tai, ką jau mokate nuo to, ko dar nemokate,
 ir mokykitės tik tai, ko dar nemokate.

::Kaip naudotis Stackz?

Įžanga

Vienas iš efektyvių metodų, kaip mokytis (japonų) kalbos rašybos bei žodžių - tai Sebastian Leitner'io mokymosi kortelių kartoteka, sukurta atsižvelgiant į žmogaus atminties savybes. Kartotekos veikimo esmė remiasi tuo, kad žmogus turi ilgalaikę ir trumpalaikę atmintį, ir kad į ilgalaikę atmintį paprastai įsimenama tik 20% atmintinai besimokomos informacijos. Kartoteka sudaryta taip, kad automatiškai atskirinėtume informaciją, kuri įsiminė į ilgalaikę atmintį, nuo informacijos, kuri įsiminė į trumpalaikę atmintį, ir kartotume tik naująją informaciją, o tik retkarčiais patikrintume, ar vis dar prisimename į ilgalaikę atmintį įsimintą informaciją. Plačiau apie tai, rašau LiveJournal userinfo.

Stackz

Popierinės kortelės yra nelabai patogios, nes užima laiko jas pasigimanti ir tvarkyti. Dabar yra beveik analogiška - tik elektronine - kartoteka "Stackz". Ją galite parsisiųsti iš www.stackz.com arba www.download.com.

Kaip naudotis Stackz?

Ten help'uose yra visi paaiškinimai, kaip naudotis. Patarimas tik vienas: nedarykite taip, kaip 1999 m. kartais dariau aš: nežiūrėkite, ar prisimenate žodį - kiekvieną kartą tikrindami(-os) klauskite: "Ar aš suprantu, kaip šitą žodį vartoti?". Jei "ne" arba "ne visai", tai kartojimai atmintinai nelabai padės - ieškokite paaiškinimų: pavyzdinių sakinių, žodynų paaiškinimų, arba prašykite šiuos sakinius sugalvoti ir paaiškinti japonų, pvz., per 2ch ar kitais būdais. [Tas pats jei mokotės hieroglifų rašybos: dalį paaiškinimų galite rasti MIT kanji puslapyje.] Be to, šiaip bendrai rekomenduoju moktys bendraujant ir skaitant/rašant tai, kas įdomu. Ką reikėtų išmokti atmintinai - tai nebent hieroglifų rašybą ranka...

2005-04-14