"ritoania", japoniška el. pašto konferencija apie Lietuvą
Konferencija sudaryti sąlygas susitikti japoniškai kalbančius žmones Lietuvoje

Grupės

El. pašto konferencijos yra viena labiausia paplitusių bendravimo formų internete. Esmė tokia, kad vienam el. pašto adresui (šiuo atveju, ritoania@yahoogroups.jp), yra priskiriami kiti el. pašto adresai taip, kad siunčiant tuo vienu adresu, žinutė yra persiunčiama iškart visiems adresams, prisijungusiems prie konferencijos.

El. pašto konferencijos yra patogus grupių bendravimo būdas. Tokias konferencijas paprastai susikuria studijų programų grupės, visuomeninės ar kitokios organizacijos, ir pan., kur reikia bendrauti iškart su visais nariais. Pavyzdžiui, studentai dalinasi studijų medžiaga, vykdantys projektus - projekto bylų versijomis ir kita informacija, socialinės grupės dalinasi naujienomis ir kt. Tokias konferencijas susikuria net kelių žmonių draugų grupelės, kad galėtų patogiau susirašinėti el. paštu, nes tada nebereikia įvedinėti penkių ar daugiau el. pašto adresų į "To:" laukelį norint išsiųsti visiems iškart.

Tokios el. pašto konferencijos dažnai dar vadinamos tiesiog "grupėmis". Daugiau apie tai: www.grupes.lt.

Grupė "ritoania"

Grupė "ritoania" yra tokia japoniška el. pašto konferencija apie Lietuvą. Jos tinklapis: http://groups.yahoo.co.jp/group/ritoania. Ji sukurta siekiant sudaryti geresnes sąlygas Lietuvos japonų ir lietuvių, mokančių japoniškai, bendravimui ir susitikimams, bei diskusijoms apie Lietuvą bei Japoniją.

Grupėje "ritoania" šiuo metu yra 22 žmonės, iš kurių 8 yra japonai, ir 14 yra lietuvių. Daugiausiai, deja, kalba japonai. Norintys prisijungti tai gali tai padaryti patys per konferencijos puslapį, ką sėkmingai ir daro japonai (grupės administratoriui reikia tik patvirtintin naujo nario prisijungimą), arba tiesiog parašykite apie tai grupės administratoriui, ir jus prijungs (rašykite tik japoniškai, o taip pat įrašykite savo japonišką prisistatymą, žr. Prisistatymai).

Grupės "ritoania" dėka jūs galėsite susipažinti ir susitikti su japonais Lietuvoje, japonais norinčiais atvykti į Lietuvą ir besidominčiais ja, o taip pat - su Lietuviais, kalbančiais japoniškai. Jums prisijungus, bus išsiųsti jau esamų narių naujausi prisistatymai. Tai pagreitina susipažinimą. Būtų malonu jei ir jūs prisistatytumėte visai grupei, dar kartą išsiųsdami savo prisistatymą, jau adresu ritoania@yahoogroups.jp. Jums prisistačius, vėliau šis prisistatymas bus naudojamas vėl naujiems nariams supažindinti su jau esamais nariais.

Grupės "ritoania" nariai yra automatiškai prijungiami ir prie Lietuviškos konferencijos versijos, kurios adresas lt-ritoania@googlegroups.com. Ten galėsite pasitarti dėl to, ką ir kaip sakyti į japonišką konferenciją, taip pat, paklausti, kaip ką nors sakyti japoniškai. O japonams besimokantiems lietuvių kalbos tai leis geriau jos išmokti. (Deja, lietuviškų raidžių naudoti nerekomenduoju, nes japonai, kurie naudojasi būtent *@yahoo.co.jp paštu, negalės taisyklingai matyti žinučių, net jei žinutės koduojamos UTF-8).

Grupė "ritoania" taip pat turi savo pokalbių kambarį internete, kurį galima rasti adresu: http://tinyurl.com/6ys9e. Tačiau prisijungti galima tik tada, jei kompiuteris yra sukonfigūruotas japoniškai (žr. čia).

Prisistatymai

Dėl grupės tematikos, ir to, kad šios grupės tikslas yra pirmiausia sudaryti sąlygas susitikti japoniškai kalbančius žmones Lietuvoje, aktualu yra žinoti, kur šiuo metu grupės nariai yra, kada planuoja atvytki į Lietuvą ir pan. Dėl to, yra siūloma tokia prisistatymų forma:

● <vardas konferencijoje> <prisistatymo rašymo data>

出身:<gimtoji šalis>, <miestas> [<vietovė>]
名前:<vardas ir pavardė>
住居:<gyvenamoji vieta>
職業:<veikla: koks statusas visuomenėje, kur dirbate>
興味:<domėjimosi sritys, kas susiję su Lietuva/Japonija>
予定:<planai, kas susiję su važiavimu į Lietuvą/Japoniją>

<vienos pastraipos prisistatymas laisva forma>

Esant informacijos pokyčiams, būtų gerai jei narius apie tai informuotumėte. Tai leis dinamiškai susitikti su šiais žmonėm. Be to, tokia prisistatymo forma leistų geriau tarpusavyje susipažinti.

Bendravimas grupėse

Kadangi konferencijos yra tokia bendravimo forma, kai išsiuntus vieną laišką, jis persiunčiamas visiems nariams, tai kartais gali atrodyti, kad žinučių yra siunčiama per daug, ir apkraunama yra pašto dėžutė. Problema dažnai yra ta, kad žmonės nemoka (arba jų el. paštas tiesiog neteikia galimybės) tinkamai sukonfigūruoti savo el. pašto taip, kad žinutės būtų rūšiuojamos ir netrukdytų įprastam susirašinėjimui.

Su šia konferencijų problema pirmą kartą susidūriau kai prisiregistravau prie vienos Yahoo grupės. Tada pradėjau pykti, kad man vis siunčia ir siunčia paštą, kuris man nelabai aktualus. Nervuodavo. Norėjau atsijungti nuo konferencijos.

Pasirodo, aš tiesiog nemokėjau tvarkytis su tais laiškais. Dabar jau daugiau kaip metus naudojuosi Gmail paštu, kuris leidžia automatiškai rūšiuoti (filtruoti) žinutes taip, kad nesunku būtų pamatyti, jog atėjo nauja žinutė, ir kiek jų atėjo, ir tai visai netrukdytų įprastiniam susirašinėjimui.

Dabar aš esu prisiregistravęs gal prie 50 konferencijų, kasdien realiai gaunu po keliasdešimt žinučių, ir stebėtina, tačiau tai visai netrukdo įprastiniam susirašinėjimui, nes pačioje dėžutėje aš matau tik asmenines žinutes (kitos yra pagal konferencijos pavadinimą nufiltruojamos į rinkmenas (labels) taip, kad prie jų aš matau skaičiukus, kiek vienoj ar kitoj rinkmenoj yra laiškų).

(Norint užsiregistruoti Gmail paštą, reikėtų pakvietimo. Pavketimų galiu atsiųsti, tik parašykite man apie tai.)

2005-04-22