Bendravimo Internete sistema "Profilemail"

Tikriausiai ne viena ir ne vienas iš mūsų dalyvaujame daugiau ar mažiau įvairių elektroninių konferencijų, vadinamųjų mailing-lists. Nuo tada kai Google sukurdami Gmail puikiai išsprendė žinučių rūšiavimą, tai atsirado galimybė dalyvauti daugybėje konferencijų neapsikraunant nereikalingu paštu dėžutės Inbox'e. Tačiau dar bent viena problema liko: žmonės gauna daugybę pašto, tačiau nebeturi laiko atsakyti tuos laiškus. Priklausau ne vienam japonistų klubui. Vienas yra realus, kitas - daugiau virtualus. Ir štai to virtualiojo klubo žmonių aš nelabai pažįstu iš veidų, ir šiaip, nelabai ką apie juos žinau, o norėčiau žinoti. Ne kartą bandėm susitikt, tačiau taip ir neišeina susirinkti visiems - susirenka dažniausiai tik maža dalis. Kažkas pasiūlė idėją sukurti mūsų puslapyje sritį, kur būtų mūsų aprašymai - nuotraukos ir asmeninė informacija. Tačiau iš keleto žmonių susilaukėm prieštaravimų, kad jie nenorėtų skelbti savo nuotraukos ar kitokios asmeninės informacijos. Taigi, egzistuoja (1) efektyvaus susipažinimo su virtualiomis žmonių grupėmis problema. Bandžiau surasti kažką tinkamo mūsų poreikiams, tačiau egzistuojančios sistemos kaip žinomas http://www.orkut.com, nelabai tiko, kadangi ten negalima kurti kokių tik nori laukų savo anketai (profile'ui), t.y., negalima įrašyti kokios tik nori informacijos apie save, o be to - kas blogiausia - tai negalima visų tų laukų skirti arba neskirti žiūrėti norimiems žmonėms - tik kai kurių laukų žiūrėjimo teises galima keisti, ir tai - ne kaip nori, o "sau", "draugams", "draugų draugams". Taigi, asmeniniam bendravimui netinka. Dar kažkas iš klubo pasiūlė sudaryti sąrašus japoniškų filmų, kuriuos turime, kad galėtume lengviau dalintis jais. Tai buvo problema (2). Problemos (3), (4), (5) ir (6) irgi tuo metu buvo mano galvoj:

(3) kaip padaryti kuo geresnį užrašų apie žmones darymo būdą,
(4) kaip sudaryti pusiau virtualius investicinius fondus internete,
(5) kaip sukurti efektyvią susirašinėjimo sistemą,
(6) kaip padėti cerebriniu paralyžiumi sergantiems vaikams apie save lengviau papasakoti

Tad galvojau, kaip visas šias problemas išspręsti. Kilo idėja sukurti...bendravimo sistemą. Ji leistų:

1. Automatiškai daryti užrašus apie žmones. Bendraujant, ypač šiais informacijos laikais internetu, užrašų darymas yra svarbu, nes susipažįstame su labai daug žmonių. Ir nors užrašų darymas apie žmones atima daug laiko, tie užrašai labai praverčia po ilgesnio laiko vėl bendraujant su tuo pačiu žmogum. Jau seniai galvojau apie įvairius užrašų darymo protokolus, kad galima būtų kuo greičiau ir efektyviau tai daryti. Visgi, geriausio būdo dar nebuvau sugalvojęs, o ši idėja tai išspręstų automatiškai.
2.
Modeliuoti įvairius socialinius dydžius ir sąrašus. Viena iš problemų, su kuria teko susidurti - tai grupės financinio potencialo modeliavimas. Tokioje sistemoje žmonės galėtų nesunkiai pateikti ir skaitinę informaciją, nesunkiai galima būtų ir susumuoti, pvz., visų grupės žmonių bendrą masę, jos vidurkį. Analogiškai, kokie nors draugai galėtų įrašyti, kiek pinigų kam nors turi - pvz., kokiam nors klubui, grupei ar idėjai, kiek pinigų jie galėtų investuoti į kokį nors projektą, ir lengviau spręsti apie savo grupinį potencialą.
3.
Automatiškai sudarinėti DUK ir pusiau automatiškai rašyti straipsnius. DUK (dažnai užduodamų klausimų sąrašai) sudaromi tam, kad nereikėtų gaišt laiko atsakinėjant tą patį klausimą daug kartų. Tai taip pat yra priežastis, kodėl mes rašome straipsnius - tai būdai sutaupyti laiko nepersakant to paties vėl ir vėl, ką mes neišvengiamai darome susirašinėdami el. pašu, telefonu, ar bendraudami individualiai. Yra daug žmonių, kurie netaupo savo laiko ir paklausti atsakymo į klausimą jie parašo laišką, o vėliau vėl rašo tą patį laišką norėdami papasakoti tai kitam žmogui. Yra daug žmonių, kurie tą patį pasakojimą atlieka vėl ir vėl internetiniuose pokalbiuose. Automatizuotas DUK sudarymas ir straipsnių rašymas palengvintų jų dalią.
4.
Efektyviai bendrauti.
T.y., yra greitai išsamiai atsakyti klausimus. Tai taptų įmanoma dėl tekstų daugkartinio panaudojimo kuriant vis naujus tekstus. Be to, tai padėtų bendrauti ir neįgaliesiems, kurie negali greitai rašyti kompiuteriu ar kalbėti balsu dėl ligos (pvz., dėl cerebrinio paralyžiaus), tačiau kurių protas nėra atsilikęs - jie irgi galėtų patirti džiaugsmą aktyviai asmeniškai bendraudami internetu.
5.
Greitai daryti žmonių palyginimus ir apklausas (kokio nors klausimo požiūriu.)

Ši sistema būtų panaši į elektroninį paštą ir anketas, be to, apjungtų anketų sudarymo, susirašinėjimo elektroniniu paštu, automatinio DUK (dažnai užduodamų klausimų sąrašų) sudarymo, ir pusiau automatinio straipsnių rašymo koncepcijas.

Profilemail sistemos trumpas aprašymas:

Įsivaizduokite sistemą panašią į
webmail'ą (elektroninis paštas per naršyklę), tik veikiančią kiek kitaip: prisiregistravus, gautumėt adresą: http://www.profilemail.com/vardas, o prisijungę prie sistemos, galėtumėt sukurt savo anketą. Norimas jos dalis galėtumėt rodyti norimiems vartotojams arba publikuoti gautuoju adresu... Lankydamiesi kitų vartotojų anketose, galėtumėt įrašyti norimus klausimus. Gautus klausimus anketų savininkai matytų savo profilemail'o inbox’e. Norėdamas atsakyti į klausimą ar jo dalį, vartotojas galėtų pažymėti bet norimą savo anketos dalį ar kelias dalis kaip atsakymą į jūsų klausimą, ir - jei reikia paredagavęs - išsaugoti. Išsaugoti atsakymai automatiškai taptų jūsų anketos dalimi, o pervadinę (arba nepervadinę) klausimus kitaip, galėtumėte juos įtraukti į savo anketos klausimų sąrašą.

Dar šiek tiek patobulinta, sistema galėtų leisti anketoms egzistuoti visomis pasaulio kalbomis, ir sudaryti sąlygas vieniem vartotojam išversti kitų vartotojų anketas tam, kad supažindintų vienus su kitais. O dar patobulinta - leisti atilkti panašius veiksmus su norimomis importuotų word, excel ir kitų failų turinio dalimis. T.y., pavyzdžiui, įterpti kaip atsakymą kokį nors įkelto word failo fragmentą.

2005-01-14