LiveJournal
Kas tai, ir kam jo reikia, ir kaip juo naudotis?

Kas tai?

LiveJournal ("LJ")- tai online dienoraštis su daug papildomų funkcijų. Jis, kaip ir internetinis naujienų puslapis, labiausiai pasitarnauja padėdamas suinteresuotiems žmonėms informuoti ir likti informuotiems apie dominančias temas (visuomenę, privačias grupes, atskirus asmenis, įvykius ir pan.).

Grupėms - tai patogus būdas kolektyviai rašyti naujienas apie jas pačias grupiniuose LJ žurnaluose/dienoraščiuose, ir taip apie save informuoti vieni kitus bei platesnę visuomenę.

Šiuo metu LJ turi virš 7 mln. vartotojų.

ESMĖ:

Prisiregistravus prie www.livejournal.com automatiškai yra sukuriamas jūsų asmeninis www.livejournal.com/~[vartotojas] žurnalas/dienoraštis, kuriame galite tik jūs patys rašyt įrašus Public/Private/Friends/Custom.. teisėmis žiūrėti ir komentuoti jį kitiems. Keletas tokių dienoraščių pavyzdžių galbūt leis susidaryti geresnį įvaizdį, kas tai yra:

* www.livejournal.com/~mindaugas
* www.livejournal.com/~kofmaras
* www.livejournal.com/~mastermind_haz

Yra galima susikurti ir labai ištaigingo dizaino dienoraščius kaip:

* www.livejournal.com/~pjammer
* www.livejournal.com/~bride
* www.livejournal.com/~usagi
* www.livejournal.com/~kiad

Friends

Kiekvienas, pažiūrėjęs kito vartotojo žurnalą, gali įsidėti jį į draugus. Vėliau visų draugų žurnalus galima žiūrėti atskirame draugų puslapyje, o taip pat atsiranda galimybė rašyti įrašus matomus tik tiems draugams.

Custom..

Iš esamų draugų galima kurti savo grupes. Pvz., galima susikurt sau grupę "klasiokai" ir jai priskirti kokius nori draugus. Tuomet kuriant dienoraščio įrašą su minėtomis "Custom.." teisėmis galėsite nurodyti, kokioms grupėms rodyti įrašą. Be to, galėsite skaityti tos draugų grupės visus žurnalus atskirame puslapyje.

Kitais žodžiais, sukūrus atskiras grupes, atsiranda patogus būdas rašyti dienoraščio įrašus privačioms savo sukurtoms grupėmis, ir patogus būdas skaityti susikurtų draugų grupių dienoraščius per puslapį (www.livejournal.com/~[user]/friends/[group])

COMMUNITIES

Dienoraščiai, kuriuos gali rašyti daugiau nei vienas žmogus, vadinami communities. Skirtumas tarp Community Journal ir User Journal yra toks, kad į Community Journal gali rašyti grupelė žmonių, kurie prie jos prisijungę. Jei prie jos prisijungsite (prieš tai turite būti susikūrę vartotoją), tai galėsite rašyti į ją naujienas, panašiai kaip el. paštu. Vartotojai, kurie šį vartotoją ([info]some_community) įsidės į draugus, galės matyti šio žurnalo įrašus (kurie, beje, nebūtinai vieši, o gali būti lygiai taip pat skirstomi teisėmis kaip bet kokie LiveJournal įrašai) savo friends page'e (www.livejournal.com/~[user]/friends/[group])

>>>> Kaip naudotis? <<<<

1) Jei dar neužsiregistravote, užsiregistruokite naują account'ą:
https://www.livejournal.com/create.bml
Kuomet susikursite ir įvesite asmeninę informaciją, būsite nukreipti į userinfo.bml puslapį. NB: Nepamirškite atsidaryti el. pašto ir patvirtinti savo nurodyto el. pašto adreso. Iš ten jums dar bus duotos nuorodos, ką jūs galite toliau daryti.

2) Prisijunkite. Nueikite į puslapį: http://www.livejournal.com
Nuspauskite Not logged in. dešinėje viršuj. Prsiijunkite. Kuomet būsite redirect'inti į puslapį: https://www.livejournal.com/login.bml, BŪTINAI: Jei dirbate asmeniniu kompiuteriu, rekomenduočiau pasirinkti Expiration: Never; Bind to IP address: Yes (safer)
Pasirinkę būtinai spauskite Change Options. Taip jūs išvengsite pakartotinio jungimosi po to kai išjungsite naršyklę ar kompiuterį. Taip bus patogiau dirbti toliau. Tiesiog padarykite tai.

VALIO - jūs esate prisijungę prie LiveJournal.

Dabar jūs galite:

1. Skaityti kitų vartotojų žurnalus (LJ) ir įsidėti juos į draugų sąrašą, ir vėliau juos skaityti per savo Friends page'ą

* Norėdami įsidėti kito vartotojo dienoraštį į draugų sąrašą,
A. nueikite į to vartotojo puslapį (userinfo). Tai galite padaryti nuspaudę userinfo nuorodą vartotojo žurnale.
B. nuspauskite Add this user to your friends list ikonėlę.
C. nuspauskite mygtuką patvirtinantį vartotojo pridėjimą prie draugų.

* Norėdami skaityti draugų dienoraščius savo dienoraštyje nuspauskite nuorodą "friends" - atsidarys draugų dienoraščių puslapis, friendspage'as.

1-b. Kurti draugų grupes, ir skaityti tų draugų grupių dienoraščius

* Norėdami sukurti draugų grupę,
A. nueikite į http://www.livejournal.com
B. nuspauskite Manage > Friends, ir tada "Edit Custom Friends Groups"
C. nuspauskite "New" mygtuką ir įveskite grupės pavadinimą, pvz., "klasiokai"
D. Kuomet pabaigsite tvarkyti draugus, kurie yra toje grupėje, nuspauskite "Save Changes" apačioje.

* Norėdami skaityti tos grupės draugų dienoraščius,
A. nueikite į savo dienoraštį
B. nuspauskite "friends"
C. kuomet pasikraus friendspage'as, adreso gale prirašykite grupės pavadinimą, pvz., http://www.livejournal.com/user/vartotojas/friends/klasiokai
D. nuspauskite "enter"

2. Rašyti dienoraščio įrašus - privačius, norimiems draugams, arba viešuosius

* Norėdami įrašyti naują dienoraščio įrašą,
A. nueikite į http://www.livejournal.com
B. spauskite Journal > Update
C. įrašykite įrašą ir jį išsaugokite
 Norėdami, kad įrašą matytų tik tam tikri jūsų draugai, kad galėtumėte tai padaryti, pirmiausia tie draugai turi būti įrašyti į draugų sąrašą (kaip tai padaryti minėta), tuomet turi būti sukurta grupė (jei tai vienas draugas, kuriam norite kažką parodyti, tai kuriate grupę vienam draugui), ir tik tuomet galite pažymėti grupes, kurioms skirsite tą įrašą. Tai galite padaryti nustatydami prie įrašo esantį (Help) Security: atributą į "Custom.." ir pažymėdami norimas grupes.

3. Kurti ir rašyti kolektyvaus pobūdžio dienoraščius - community

* Norėdami sukurti community, galite tai padaryti per LJ meniu

* Norėdami rašyti į community, turite tapti community nariu. Jei community yra Atvira prisijungti, tiesiog
 A. nueikite į tos community vartotojo puslapį (userinfo)
 B. nuspauskite viršuje "To join this community, click here."
 C. nuspauskite "Join Community"
  Dabar rašydami naują dienoraščio įrašą galėsite pasirinkti jį rašyti į šią community ("Post to:").

4. Komentuoti kitų vartotojų ir savo dienoraščius
(komentarai jūsų pageidavimu bus atsiunčiami jums el. paštu)
5. Keisti savo dienoraščio dizainą. Apie tai: http://www.livejournal.com/support/faqbrowse.bml?faqid=7
6. Susikurti tris savo avatarus (iki 100x100px ikonas) ir juos naudoti identifikuoti save dienoraščio įrašuose bei komentaruose. Tai galite padaryti puslapyje:
http://www.livejournal.com/editpics.bml

Ir kt.

Kodėl yra gerai naudotis LiveJournal?

LiveJournal naudingas tuomet, kai norite bendrauti su daug žmonių iškart: bendraudami LiveJournal dažnai jūs sugaišite mažiau laiko nei bendraudami IRC, Email ar vien tik asmeninio puslapio pagalba.

Kodėl dažnai geriau naudotis Email nei IRC?

Todėl, kad norint susisiekti per IRC, būtina, kad abu žmonės vienu metu būtų prie kompiuterio, o susisiekiant per Email tai nebūtina. Email leidžia lanksčiau planuoti laiką užimtiems žmonėms, ir nesėdėti visąlaik prie kompiuterio.

Kodėl norint bendrauti su daug žmonių yra geriau mailing-list nei email?

Todėl, kad nereikia pačiam rašyti visų adresų, kuriais nori išsiųsti Email'us - įrašius vieną Email'ą išsiusti žinutę gali net tūkstančiams adresatų.

Kodėl norint susipažinti su daugiau žmonių geriau turėti savo puslapį nei bendrauti IRC, Email ar kita streaming (pokalbio tipo momentine) susisiekimo priemone?

Todėl, kad momentine susisiekimo priemone galite bendrauti su vienu ar grupe žmonių vienu metu, esate priversti tuo metu daryti tik tai, ir esate riboti laike, o internetiniame puslapyje galima vieną kartą aiškiai išdėstyti mintis, ir nebereikia vėl ir vėl gaišti laiko kartoti to paties. Norint papasakoti ką nors vėl, užtenka nurodyti adresą.

Kodėl automatiškai generuojami naujienu puslapiai (blog'ai) yra gerai?

Todėl, kad tai leidžia palaikyti žmones informuotus apie kokį nors dalyką, pavyzdžiui, tai, kaip vyksta kas nors, arba kaip gyvena bendraklasiai.

Kodėl socialiniai tinklai taip populiarėja?

Todėl, kad tai yra geras būdas pasidalinti informacija tarp pažįstamųjų, ir susipažinti su pažįstamųjų pažįstamaisiais.

Kodėl su daug žmonių bendrauti LiveJournal žurnalas yra geriau nei IRC, Email ar vien tik puslapis?

Todėl, kad
1. LiveJournal turi Email savybių
, kas reiškia, kad žmonės galės atsakyti į komentarus bet kada, ir tai neribos jų laike (visi komentarai ateina el. paštu). Taip pat, kaip ir email'u, galima rašyt visiškai asmeniškus įrašus vienam ar keliems žmonėms, ar įrašus keletui grupių žmonių.
2. LiveJournal turi puslapio savybių, kas reiškia, kad žmonės bet kada turės galimybę perskaityti tai, ir to nereikės kartoti pokalbio tipo momentine susisiekimo priemone, kas paprastai yra varginantis darbas. Parodyti ka nors kam nors užteks tik duoti nuorodą.
3. LiveJournal turi mailing-list savybių: parašyti komentarai gali būti išsiunčiami visiems diskusijos dalyviams.
4. LiveJournal turi naujienų puslapio (blog) savybių, kas reiškia, kad galima bet kada nuėjus į tą puslapį galėsi sužinoti naujienas apie tai, apie ką yra LiveJournal.
5. LiveJournal turi socialinio tinklo savybių, kas reiškia, kad per vienus žmones galima susipažinti su ju pažįstamais tiesiog browse'inant profiles.

Plačiau apie elektroninius dienoraščius Lietuvoje bendrai:
http://nkm.lt/index.phtml?lst=article&action=view_article&id=453

2005-06-26