irc.2ch.net: japoniški IRC pokalbiai internete
>> Tiems, kas jau naudojasi: rekomenduoju paskaityt (3) 1. ir (4) punktus

::Kaip prisijungti prie irc.2ch.net?

Dar 2001 metais, kuomet įsigijau savo pirmąjį japonų kalbą palaikantį kompiuterį, pradėjau ieškoti, kur internete galima būtų bendrauti japoniškai. Kadangi vienas pirmųjų būdų, kuriais bendravau, buvo IRC, tai ieškojau japoniškų IRC serverių. Ieškojau per http://groups.google.com paiešką. Daugelis šių serverių, pasirodo, buvo prieinami tik su slaptažodžiu, ir netgi suradus slaptažodį nepavykdavo prisijungti. Tačiau vienas buvo išskirtinis. Tai buvo irc.2ch.net, kuris, - kaip vėliau išsiaiškinau, - priklauso 2ch, didžiausiam internetiniam Japonijos diskusijų forumui.

Tada ten dar tame IRC serveryje buvau tikriausiai vienintelis lietuvis. Pradėjau bendrauti su japonais, iš pradžių daugiausiai kanaluose #ロビー, #English, #メンタルクリニック. Tačiau labiau stengiausi bendrauti asmeniškai, nes kanaluose kalbama daug ir greitai, o aš dar nespėdavau greitai skaityti, tačiau japonai mėgdavo "tempti" mane į kanalus ir parodyti mane visiems. Tikriausiai dar tada jiems būdavo keista sutikti ten užsieniečių. Dabar, atrodo, ten lakosi vis daugiau užsieniečių, tačiau dažniausiai jie būna #English kanale.

Laikui bėgant ir susipažįstant daugiau jaunų lietuvių, kurie mokosi japonų kalbos, susipažinau su tokiu Phaeton, kurio dėka vėliau sužinojau ir apie Sugiharos namus Kaune, ir sutikau daugiau žmonių besimokančių japonų kalbos. Tuomet mes tame kanale pradėjome lankytis dviese. Negalvojau, kad jis ten ilgam užsiliks, nes lietuviai įpratę būti Lietuvos IRC, o norint būti keliuose IRC serveriuose vienu metu, reikia susitvarkyti savo klientą taip, kad tai būtų patogu. Visgi, jis kažkaip išsprendė tą problemą, ir dabar ateina ten pakankamai dažnai.

Vėliau atsirado dar bent vienas žmogus, - slapyvardžiu "um" - kuris naudojasi IRC ir mokosi japonų kalbos. Jis irgi ten pasiliko ilgam. T.y., IRC čia kaip kultūra. Įdomiausia tai, kad ir patys kanalai - tai savotiški namai, kur kiekvienąkart atėjęs randi kai kuriuos tuos pačius žmones...

Tad mes dabar jau bent trise iš Lietuvos. Susirinkome į vieną kanalą: #リトアニア. Iniciavome kanalus #nihongo bei #日本語, kuriuos dabar savanoriškai ir labai geranoriškai palaiko japonai. Čia jie stengiasi padėti besimokantiems japonų kalbos.

Kaip prisijungti prie irc.2ch.net?

(1)Sukonfigūruokite kompiuterį japoniškai, (2)instaliuokite IRC klientą, (3)nusistatykite jį ir (4)junkitės. Jeigu nenorite atlikinėti (2) ir (3) punktų, galite parsisiųsti jau sukonfigūruotą klientą. O dabar apie viską plačiau.

Kadangi yra daug galimų operacinių sistemų ir IRC klientų, tai yra daug galimų kelių. Čia panagrinėsiu iš pradžių tą, kurį dėl Windows'ų paplitimo pats dažniausiai naudoju. Taigi, jums reikės: Windows XP (arba Windows 2000, tačiau čia aiškinsiu apie Windows XP, o jei turite Windows 2000, tai reikės viską daryt labai panašiai, - suprasit), bei galbūt OS kompaktinio disko. Taigi, atlikite šiuos keturis veiksmus:

(1) Windows XP atsidarykite Control Panel > Regional and Language Options nustatykite eilės tvarka:
"Languages" skiltyje: pažymėkite "Install files for East Asian languages"
"Advanced" skiltyje: pasirinkite "Japanese", daugiau nieko nežymėkite
"Regional Options" skiltyje: pasirinkite "Japanese" ir "Japan"
     Jei prašys, įdėkite Windows XP CD.
     Jei prašys, perkraukite kompiuterį.
Vėl nueikite į Control Panel > Regional and Language Options :
"Languages" skiltyje spauskite ant "Details..." ir pasirinkite japonišką klaviatūrą. Pažymėję "Microsoft IME Standard 2002" ir paspaudę "Properties" galėsite nusistatyti ją pagal savo teksto įvedimo stilių. Beje, norėdami būdami japoniškoje klaviatūroje persijungti į anglišką ir atgal, naudokite klavitų kombinaciją Alt+` (mygtukas po Esc).

(2) Parsisiųskite ir suinstaliuokite mIRC'ą. Instrukcijos duotos nuorodose. Instaliuoti reiškia "nuspausti" ant parsisiųstojo exe failo dukart pelės kairiuoju (<<) klavišu, ir atlikti tolimesnius instaliacios prašomus veiksmus.

(3) Nesvarbu, ar tik ką instaliavote mIRC'ą, ar jau turite pagal savo skonį sukonfigūruotą patogų mIRC klientą, be visų kitų nustatymų, tam, kad patogiai galėtumėte kalbėtis 2ch japoniškai jums reiks padaryti tokius nustatymus (instrukcijos 6.16 mIRC versijai, tačiau kitose versijose nustatymai labai panašūs, tik meniu langai gali šiek tiek skirtis):

 1.  Atsidarykite mIRC Options (Alt+O) > Connect > Servers  įdėkite (spausti "Add") serverį:
Japonija: 2ch
IRC Server: irc.2ch.net
Port(s): 6667
Group: JP
(Slaptažodžio nereikia, spauskite Add)

 2. Atsidarykite mIRC Options > Connect > Options, spauskite "Perform". Tai jums supaprastinis jungimąsi prie 2ch, kad dažnai galėtumėte lankytis. Nieko čia dar nerašykite. Spauskite "Add". Pasirinkite įvestąjį JP (tiesiog paspauskite klaviatūros "j" raidę ir surasite). Čia įveskite norimas automatiškai vykdyti komandas tik prisijungus prie 2ch. Pvz.: (galite tiesiog Copy-paste it)

/join #nihongo
/join #english
/join #日本語
/join #リトアニア

Čia reiškia prisijungti prie #nihongo (japonų kalbos mokymosi), #english (angliškų diskusijų), #日本語 (japonų kalbos) ir #リトアニア (Lietuvos) kanalų. Dabar spauskite "OK".

 3. Atsidarykite mIRC Options > IRC > Messages ir pažymėkite SJIS/JIS conversion, Multibyte display ir Multibyte editbox ir spauskite "OK". Čia visi nustatymai.

(4) Junkitės komanda /s jp arba /s -m jp (ši komanda leis prisijungti nesutrukdant prisijungimo prie kitų serverių, pvz., galite kalbėts vienu metu lietuviškame chat'e ir prisijungti prie japoniško su šia komanda. Jei jungistės tik su /s jp, tai nutraukiste ankstesnį susijungimą.)

(jei neplinai sukonfigūravote, įrašykite Full Name, Email Address, Nickname, jei dar neveikia, skaitykite http://mirc.duareka.com, ką blogai padarėte. Gali būti, kad turite įjungtą Firewall'ą, ar 6667 port'as yra blokuojamas, ar kitų problemų. Tokiu atveju dar skaitykite, ten pat.)