Kaip sukurti efektyvią susirašinėjimo sistemą?

Atrodo, mes pakankamai efektyviai susirašinėjam (el. paštu, internetiniais pokalbiais), tačiau su daugeliu draugų susirašome retokai. Žinoma, kontaktams palaikyti labai padeda naujienų grupės (newsgroups), tačiau jos toli gražu neišsprendžia vienos rimtos susirašinėjimo problemos, būtent: Efektyvaus automatizuoto masinių asmeninių laiškų rašymo problemos.

Asmeniniams laiškams būdinga tai, kad mes jais (0) klausiame, kaip sekasi [siekti kokio nors tikslo]; (1) sveikiname žmones su gimtadieniais, (2) rašome norėdami paklausti, kaip pasisekė kažką atlikti, (3) norėdami paklausti šiaip kokių nors naujienų ar smulkmenų apie tą žmogų; (4) norėdami paklausti apie kažką, kas vyksta to žmogaus gyvenamojoje aplinkoje - miestelyje; ir pan. Be to, paprastai paklausiame, (5) kaip sekasi sugyventi su N asmenų pradedant šeimos nariais ir baigiant bendradarbiais ir draugais apie kuriuos žinome.

Šie klausimai leidžia parodyti, kad žmogus tau rūpi, ir taip dar daugiau sužinoti apie tą žmogų. Taigi, atrodo, kad  norint asmeniškai susirašinėti su daug žmonių, dalies klausimų uždavimą reikėtų kažkaip automatizuoti.

Tad galvojau, kaip galėtų tų klausimų uždavimas būti automatizuotas. Manau, kad

Be to, kad asmeniniuose laiškuose kažko klausiame, paprastai parašome ir apie save: papasakojame kažką iš savo gyvenimo. Tai, kad paklausėme apie keletą dalykų iš to žmogaus gyvenimo ir parodėme susidomėjimą juo, paskatina atsailyginti ir paskaityti toliau apie mūsų gyvenimą, geranoriškai įsigilinti į mūsų problemas. O tai mums yra naudinga tais atvejais, kai gyvenimas iš tiesų problematiškas, arba kai mes tiesiog norime būti populiarūs, mąstyti apie savo problemas ne vieni.

Masiniam asmeninių laiškų rašymui, aišku, jau yra sukurta priemonių (pvz., mail-merge), kurios leidžia įterpti duomenų bazėje aprašytų kontaktų aprašus į tam tikras vietas. Taigi, nereikia rašyti kiekvieno žmogaus vardo atskirai - užtenka į laišką įterpti vardą, tačiau nėra tokių galimybių įterpti klausimo apie tai, "kaip sekėsi kažką atlikti", ir išvis nuspręsti, kuriam žmogui tokį klausimą įterpti, o kuriam -ne. Neįmanome įterpti klausimo apie kai kuriuos asmenis iš tų N asmenų su paaiškinimais, kodėl prisiminėme tą ar aną asmenį /dalyką. Neįmanoma pasirašyti sveikinimų, ir nustatyti, kad sistema juos automatiškai išsiųstų atėjus kokiai nors datai (pvz., gimtadieniui).

Taigi, norėtųsi sukurti tokią susirašinėjimo sistemą, kur visa tai būtų įmanoma.

(Beje, Profemail neišsprendžia šios problemos, tačiau bendravimą (būtent - informacijos keitimąsi) pagreitina kitais būdais.)