Bendroji Pasaulio pažanga & pažinimas (PPP)

"Patirti džiaugsmą prisidedant prie bendrosios Pasaulio pažangos ir pažinimo":

"bendroji Pasaulio pažanga":

Bendroji: Tai yra visų sričių pažanga, stengiantis, kad nebūtų per didelių disproporcijų skirtingose srityse. Tai yra, gera pažanga. Pavyzdžiui, bendrosios Pasaulio pažangos požiūriu, pažangi būtų tokia pramonė, kuri panaudoja tai, kas yra, iš esmės to nesunaikindama, ir padarydama tai reikalingu. Tam reikia:


Spręsti sudėtingus optimizacijos uždavinius.
 

"džiaugsmas":

Malonumas. Tai yra organizmo mechanizmas skatinti kokią nors veiklą ir iš dalies taip valdyti organizmą, tačiau šis mechanizmas ne visada gerai veikia: gali būti taip, kad žmogus degraduoja ir jaučia malonumą, ir gali būti, kad žmogus padaro daugybę gerų dalykų, bet nepatiria džiaugsmo. Nenoriu nei vienos iš šių situacijų, nes tada tampa labai sunku save valdyti. Nesakau, kad yra blogai visada daryti daug tikrai gerų dalykų ir nejausti malonumo, bet sakau, kad aš taip nenoriu, o gal ir neturiu valios taip daryti. Noriu patirti džiaugsmą, ir gerą (nuoširdų) džiaugsmą. Tam reikia:


Išmokti
džiaugtis ir mylėti
,

  O tam (bent jau man) yra svarbu:
 * Išmokti džiaugtis siekiant PPP.
 
*
Surasti "sielos draugę."
 * Sukurti šeimą, kuri siektų PPP.
 * Surasti "sielos kompaniją."
 * Kurti korporacijas, kurios siektų PPP.
 

"pažinimas":

Nors be trečios "P" neįmanoma tikra bendroji Pasaulio pažanga, ir nors pažinimas dažniausiai (bet ne visada) teikia daug džiaugsmo, yra ir kita priežastis, kodėl jis man toks svarbus: Suprasdamas tai, kad regimas ir jaučiamas pasaulis teoriškai galėtų būti nevisai tikras, aš nematau prasmės gyventi be tikslo jį pažinti. Tam reikia:
 


Visapusiškai jį tyrinėti.